LAZIENKOVSKY.PL

Na niektóre pytania odpowiedź tak lub nie byłaby wielkim niedopowiedzeniem. Tym bardziej, jeśli celem rozmowy jest higiena – czyli nasze cenne, najważniejsze, będące obiektem znanych od lat dzieł, takich jak fraszki Kochanowskiego – zdrowie. Nie myjemy rąk – narażamy się na choroby wirusowe i bakteryjne. Nie myjemy twarzy, ciała – narażamy się na problemy dermatologiczne. W celu bieżącej higieny nie wykorzystujemy wyłącznie papieru, czy też ręcznika kuchennego, ale kluczowej w tym procesie wody. A więc nie myjemy miejsc intymnych po toalecie – narażamy się na choroby tych narządów.

W toalecie, a dokładnie w misce WC jest woda, ale w zupełnie innym celu. Jednak ktoś kiedyś postanowił dołożyć drugi obieg wody, doposażony w filtr, grzałkę, pompę i dyszę, co higienę użytkownika wzniosło na zupełnie inny poziom. I zauważywszy obecne trendy w higienie i pielęgnacji nie tylko w Azji, gdzie toalety myjące od dawna są na porządku dziennym, ale również w Europie – ten produkt wkrótce powinien stać się pierwszym wyborem, tak zwanym must have każdej toalety i łazienki w prywatnych mieszkaniach.Ideał kojarzy nam się z wieloma zaletami, brakiem ewentualnych wad, dlatego pozwoliłem sobie wziąć pod lupę każdą cechę owego rozwiązania i przedstawić ją w sposób całkowicie obiektywny.

Montaż:
- zupełnie jak większość wiszących misek, toalety myjące montujemy na dowolnym stelażu podtynkowym, doprowadzając dodatkowy przewód zasilający oraz zimną wodę, która znajduje się już w pobliżu, aby zasilić zbiornik spłukujący stelaża.

Cena:
- porównując produkty dające podobny poziom higieny i funkcjonalności, czyli miskę myjącą kontra miskę standardową oraz bidet możemy przyjąć również podobny poziom kosztów. Do osobnego bidetu potrzebujemy drugi stelaż, zawory, węże, baterię, korek, syfon, miskę bidetową, podłączenie kanalizacji, doprowadzenie wody ciepłej i zimnej, co w zależności od użytych produktów, materiałów i stawek robocizny wiąże się z dodatkowymi opłatami rzędu 2-3 tysięcy złotych. Porządna miska myjąca względem klasycznej kosztuje o około 3 tysiące złotych więcej, ale do jej instalacji potrzebujemy wyłącznie przewodu elektrycznego i dodatkowego przyłącza zimnej wody.

Miejsce:
- aby zainstalować wyżej wspomniany bidet potrzebujemy dwa razy więcej miejsca w pomieszczeniu, by korzystać swobodnie z obu urządzeń względem przestrzeni potrzebnej do montażu miski myjącej.

Higiena:
- woda w procesie mycia, dbania o higienę miejsc intymnych jest niezbędna. Używana do funkcji podmywania jest przefiltrowana, podgrzana i biegnie w osobnym obiegu niż ta, która służy do spłukiwania.

- kobiety korzystające z misek myjących zwracają szczególną uwagę na przydatność funkcji mycia podczas menstruacji, co jest całkowicie logiczne. „Nie zawsze mamy czas i ochotę wskakiwać pod prysznic kilka razy dziennie, a mokre chusteczki zawsze kończą się dzień przed okresem” – to zdanie przekonałoby mnie, gdybym był kobietą (chyba).

- bakteryjne choroby dróg moczowych są uciążliwym tematem, którego z powodu braku kwalifikacji nie będę rozwijał, ale pomoc, jaką niesie w tym przypadku myjąca miska nasuwa się sama.

- aby zapobiec powstawaniu hemoroidów i podobnych dolegliwości okolic intymnych zaleca się stosowanie bidetu (lub właśnie myjącej miski). W tych chorobach również nie mam odpowiednich doświadczeń, ani kwalifikacji, ale nie chcąc mieć bliskiej styczności z tym tematem – chętnie w kolejnym mieszkaniu wyposażę swoją łazienkę w taki produkt.

Oszczędności:
- prócz zaoszczędzonego miejsca, pieniędzy na lekarstwa, maści, wizyty u doktorów i papieru toaletowego, nie musimy się bać o rachunek za wodę i prąd, ponieważ pobór jednego i drugiego jest znikomy.

Zanim zaznajomiłem się z tym tematem – również byłem obojętny w stosunku do misek myjących, jak wiele osób. Bałem się skomplikowanego montażu, wysokiej ceny i nie znałem korzyści płynących z tego rozwiązania, jednak im więcej mam z tym styczności, im więcej klientów pyta o te rozwiązania – tym bardziej cieszę się, że jestem częścią - miejmy nadzieję - nowego trendu w łazienkach i higienie intymnej.

Czy idealna toaleta istnieje? Jeśli nie odpowiedziałem Ci wystarczająco tym wpisem – możesz wziąć udział w nadchodzącym konkursie i przekonać się na własnej skórze – i to dosłownie, bo do wygrania jest Excellent Dakota – miska myjąca sterowana pilotem. Więcej już niebawem na moim profilu facebookowym, gdzie serdecznie zapraszam!

Więcej o toalecie dakota znajduje się TUTAJ

 

13 czerwca 2024

Czy toaleta idealna, czyli toaleta higieniczna istnieje? 

Zobacz pozostałe wpisy

Zajrzyj w nasze social media